Серед великого різномаїття будівельних інструментів особливу сходинку займає будівельний фен. Цей електроінструмент використовують для локального нагрівання матеріалів під час проведення ремонтних і фарбувальних робіт. Загалом будівельний фен підходить для паяння пластику, сушіння поверхонь, розморожування замерзлих труб тощо. Він є незамінним помічником будівельників та майстрів, саме тому важливо вміти правильно його обрати.

Особливості будівельних фенів

Будівельний фен обов’язково оснащений електродвигуном з вентилятором, який своєю чергою допомагає нагнітати повітря у термоізоляційний кожух. В ньому розташований нагрівальний елемент, а на кінці кожуха — сопло, через яке виходить повітря. Прямолінійний та рівномірний потік повітря забезпечує ефективну роботу інструменту. Залежно від різного виду робіт, можуть використовуватись різні насадки.

Загалом будівельні фени поділяють на три основних категорії:

  • побутові — такий інструмент розрахований на невеликі та недовготривалі роботи. Вони дуже прості в експлуатації та відрізняються невеликою вартістю. Вони мають мінімальний набір функцій та низьку потужність;
  • професійні — орієнтовані на професійне застосування, тому використовуються для більшості видів будівельних робіт. Мають оптимальну потужність та великий набір функцій. Розраховані на тривалі роботи з високим навантаженням;
  • промислові — використовуються в масштабних будівельних роботах. Відрізняються високою потужністю, великим набором функцій та значною довговічністю. Від інших інструментів відрізняються можливістю довготривалої експлуатації без необхідності робити перерви в роботі. Загалом промислові будівельні фени мають велику вагу та високий рівень енергоспоживання.

Вибір виду фена залежить від необхідності проведення тих чи інших робіт. Загалом такий інструмент широко використовують для: видалення лакофарбових покриттів, обігріву та продування окремих предметів та площин, сушіння лакофарбових покриттів та будівельних сумішей, паяння виробів з металу, плавки пластику, видалення воску тощо. Сфера робіт насправді безмежна, тож перед покупкою важливо визначитись із цим питанням.

Які функції можуть бути у будівельного фена

Сучасні виробники випускають будівельні фени з різними функціями. Залежно від комплектації, інструмент може бути оснащений:

  • регулюванням температури — в такому випадку користувач може обирати режим, встановлюючи необхідну температуру повітряного потоку. Залежно від приладу, може бути доступне плавне регулювання (фіксоване положення регулятора не передбачене) або ж ступінчасте (має спеціальний регулятор);
  • контроль швидкості — користувач має можливість змінювати швидкість повітряного потоку залежно від необхідності виконання тих чи інших задач;
  • стабілізація температурного режиму — користувач може автоматично регулювати температуру потоку під конкретні навколишні умови;
  • фільтрація вхідного повітря — завдяки цій функції відбувається затримання пилу при потраплянні всередину приладу, завдяки чому значно подовжується експлуатаційний термін інструменту;
  • захист від перегріву — функція дозволяє протидіяти значному навантаженню на прилад завдяки автоматичному відключенню термоелемента.

Конструкція фена має значення

Різні моделі інструменту можуть мати різну форму корпусу, що може впливати на сферу його використання. Наприклад, пряма конструкція фена не передбачає наявності спеціальної рукояті. Втім для зручності задня частина приладу має спеціальне захисне покриття. Прикладом такого інструменту може бути термофен Metabo H 16-500.

Фен пістолетної форми є на більш поширеним варіантом. Він є безпечним та зручним, а наявність спеціальної рукояті дозволяє зручно тримати його в руці. Це універсальний варіант, який може стати у пригоді в різних ситуаціях. Чудовим прикладом такого інструменту є професійний промисловий фен від Einhell.

Втім бувають і фени комбінованої форми, які мають рукоятку, або розташовану перпендикулярно до корпусу інструменту, або ж зафіксовану за допомогою спеціального поворотного механізму.