Для підйому та переміщення вантажів використовують найрізноманітніші механізми. Одним з них є електрична тельфера, конструкція якої складається зі спеціального крюка (призначено для підйому вантажів), ланцюга або дроту та безпосередньо самого електричного мотора, який забезпечує рух. Саме такий вид лебідки дозволяє максимально зручно та ефективно здійснювати підйом предметів з великою вагою на певну висоту.

Тельфера є незамінним помічником у виробничих процесах, будівельних роботах та складській логістиці. Дуже важливо вміти не тільки правильно обирати необхідний механізм, але й забезпечити його ефективну та безпечну роботу шляхом правильного встановлення та подальшого налаштування.

Як обрати тельфер?

При виборі електричного тельфера важливо максимально продумати цілий ряд нюансів. Зокрема, важливо визначити, яке максимальне навантаження необхідне. Наприклад, тельфер Euro Craft HJ207 може піднімати вантаж вагою 400 кг (без додаткового гака) і 800 кг (з додатковим). Крім цього, слід зважати на довжину кабелю. Вона має відповідати потребам роботи з механізмом та гарантувати безпечну роботу без ризику натягнення та інших проблем.

Також важливим критерієм вибору є швидкість роботи, від якої залежить весь процес підйому вантажів. Сучасні виробники пропонують швидкість переміщення вантажу від 4 до 12 метрів за хвилину. Оптимальна швидкість залежить в першу чергу від умов експлуатації: для домашнього використання цілком згодяться механізми з найменшою швидкістю, а для виробничих цілей необхідні швидші моделі.

До речі: в Іспанії на гірськолижному курорті Baqueira Beret працює найшвидший у світі електричний тельфер, який може розвивати швидкість до 12 метрів за секунду.

Важливим показником є довжина каната. Вона визначає максимальну відстань, на яку переміщується вантаж. Не менш важливо звернути увагу і на вагу тельфера, оскільки вона впливає на стійкість та маневреність механізму.

Чимало виробників пропонують у своїй продукції різноманітні додаткові функції. Вони є необов'язковими, втім значно покращують процес експлуатації. Наприклад, пульт дистанційного управління або автоматичний пристрій для гальмування дозволяють простіше здійснювати керування та значно оптимізують процес роботи.

Що робити після покупки: правильна підготовка робочого місця

Після купівлі механізму важливо підготувати робочу зону для його подальшої експлуатації. Варто встановити спеціальні стійки, які дозволять надійно зафіксувати тельфер. Вони мають бути виготовлені з міцних та надійних матеріалів, адже саме від них залежить безпечність використання механізму. При встановленні стійок не забувайте, що для експлуатації тельфера необхідний достатній простір.

Після завершення підготовчих робіт здійснюється безпосередньо монтаж тельфера на стійки. При цьому важливо ретельно дотримуватись інструкцій виробника. Механізм має бути надійно та правильно закріпленим, що своєю чергою мінімізує ризик будь-яких проблем в подальшій експлуатації.

Особливості експлуатації тельфера

Після того, як процес монтажу закінчений, можна підключати тельферу безпосередньо до джерела живлення. Важливо переконатись в тому, що це джерело відповідає всім вимогам виробника механізму. Щоб уникнути ймовірних пошкоджень кабелю, важливо зробити так, щоб він не знаходився в зоні роботи лебідки.

Після підключення варто перевірити налаштування механізму. Для безпеки використання слід переконатися в тому, що налаштована оптимальна швидкість. Загалом краще попередньо ознайомитись з інструкцією, яку надає виробник тельфера. У такому випадку процес налаштування не викличе жодних складнощів та забере небагато часу.

Налаштувавши механізм, слід перевірити його в експлуатації. Слід переконатись, що він працює без жодних нюансів та ідеально відповідає потребам. При виникненні будь-яких проблем варто знов повернутись до налаштувань та ще раз ретельно перевірити їх. Важливо дотримуватися інструкцій виробника тельфера, завдяки чому можна забезпечити його стабільну та безпечну експлуатацію.